درج رایگان آگهی
نمایش آگهی
ارتباط
اشتراک
کلمات مرتبط
تازه های گروه
تعداد بازدید : 160

منبع کویل دار


  • تهران, گروه صنعتی ناب
  • 09124265750 , 021-88721092
منبع کویل دار

منبع کویل دار مخزنی است جهت تامین آب گرم بهداشتی که از آب گرم یا بخار خروجی بویلر، برای گرم کردن آب سرد ورودی شهر کاربرد دارد. این آب گرم یا بخار خروجی از بویلر، در داخل کویل حرارتی از چند شاخه لوله رفت و برگشتی گردش نموده و پس از تبادل حرارت با دیوار لوله های آن از کویل خارج می گردد.تبادل حرارت انجام شده باعث گرم شدن لوله (مسی، استیل، ... ) شده در نهایت منجر به گرم شدن آب سرد خاج لوله که آن را احاطه کرده است می شود. های تجاری اداری و مسکونی بزرگ و هر جایی که به ظرفیتی بیشتر از 2000 لیتر منبع کویلی نیاز باشد با توجه به تجربه باید به جای یک منبع کویل دار از دو یا چندین عدد در مجموع معادل ظرفیت محاسبه شده استفاده کرد. علت این موضوع این است که در صورتی که به هر علتی برای یکی از منابع مشکلی پیش آمد مخازن دیگر تا تعمیر و جایگزینی منبع مستهلک، آب گرم مصرفی ساختمان را تامین کنند.
برای سرعت دادن جهت گرم شدن آب، باید طول منبع اسپیرال از عرض بیشتر باشد تا سطح تبادل حرارت سریعتر انجام شود.
به منظور جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایی حتما منابع را عایق کنید.
خرید منبع کویل دار
جهت خرید منبع کویلی نکاتی را جهت انتخاب راحت تر برای شما عنوان می کنیم :

در انتخاب ظرفیت این منابع حتما از کارشناس خبره کمک بگیرید.
برای خرید منبع کویل دار صرفا به قیمت پایین اکتفا نکنید.
شرکت ها و کارگاه هایی که برای منابع قیمت پایین پیشنهاد می کنند مجبور هستند بجای ورق با کیفیت (ورق فولاد مبارکه) از ورق های متفرقه استفاده کنند.
روش دیگر کاهش قیمت، استفاده از ورق با ضخامت کمتر بجای ورق ضخیم می باشد که عمر چنین منبعی بسیار پایین خواهد بود.
برخی همکاران برای ارائه قیمت پایین تر، سطح حرارتی کویل مسی را پایین تر می گیرند که این امر سبب بالارفتن مدت زمان گرم شدن آب ورودی خواهد شد.
عمودی یا افقی بودن منابع کویلی نسبت به موتورخانه شما و فضای موجود تعیین خواهد شد.
انتخاب ضخامت منابع بر اساس استاندارد های ارائه شده توسط آیین نامه مشخص می شود.
رنگ آمیزی منبع امری ضروری نمی باشد و در زنگ زدگی و عمر آن زیاد دخیل نمی باشد.
جوشکاری منبع کویل دار باید به روش زیر پودری انجام گیرد.
ضخامت کویل مسی مورد استفاده بر اساس سیال تغذیه و فشار کاری تعیین می شود.
برای دیگ آبگرم کویل مسی 0.7 میلیمتر انتخاب می شود.
برای دیگ بخار کویل مسی 1.9 اتنتخاب می شود.
در صورتی که فشار کاری دیگ بخار بالاتر از 5 بار باشد باید از ضخامت 1.24 میلی متر برای کویل بهره جست.
بعد از مد نظر قرار دادن موارد فوق ما پیشنهاد می کنیم ضمن اخذ پروپوزال فنی از چند شرکت معتبر سازنده منبع کویلدار از جمله پاکمن ، گروه صنعتی انصار ، ماشین سازی اراک حتما از کارخانه مذکور بازدید نمایید.

خرید منبع کویلی
سپس به مقایسه پیشنهاد فنی و ریالی آنها با شرکت ناب زیست، بعنوان یکی از قوی ترین تولیدکنندگان این محصول در ایران بپردازید. در طی بازدید خود از کیفیت ورق های مورد استفاده در ساخت بدنه ، دستگاه های مورد استفاده جهت جوشکاری و آزمایشگاه آنها بازدید کنید سپس نسبت به خرید اقدام نمائید.

منبع کویل دار استیل
در تولید منابع کویل دار علاوه بر ورق فولادی با روکش گالوانیزه گرم، ورق های استنلس استیل (Stainless steel ) نیز مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از ورق استیل در تولید مخزن کویلی سبب افزایش چشم گیر عمر منبع می گردد. همانطور که می دانید ورق های استیل مقاومت در برابر خورندگی بسیار بالایی دارند. این مقاومت قابل مقایسه با ورق فولادی و ورق گالوانیزه نمی باشد.

کاربرد منبع کویلی استیل
منبع کویل دار استیل در مواردی که حساسیت کار بالا می باشد و یا در صورت خرابی و ترکیدگی، موجب ایجاد خسارت در سیستم تاسیساتی گردد مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در صنایع و کارخانه های مواد غذایی و یا مشابه آن که سیالی غیر از آب آشامیدنی در پروسه گرمایش یا سرمایش قرار می گیرد منابع کویلی استیل کاربرد دارند.

در تولید مدل استیل از ورق استیل با گرید 304 (Stainless steel 304) استفاده می گردد. دربرخی صنایع و تولیدی ها به منظور افزایش دمای سیالاتی با خورندگی بسیار بالا مانند اسید ها و … از استیل با گرید 316 استفاده خواهد شد.

مدل سازی منبع کویلی در نرم افزار
در اینجا قصد داریم مدل سازی منابع کویلی در نرم افزار های تخصصی مکانیک را بررسی نماییم.

طراحی منبع کویلی
تصاویر بالا نشان دهنده ی منبع کویل دار افقی است که 300 لیتر حجم دارد و قطر مقطع آن 50 سانتی متر و طول آن یک و نیم متر میباشد که میتواند آبی با دمای 60 الی 70 درجه سانتیگراد تولید نماید. جنس منبع کویلی فوق در نرم افزار سالید ورک SolidWork ورق فولادی با روکش گالوانیزه گرم تعریف شده است که دارای وزن واحد حجم 7850 کیلوگرم میباشد. بدنه و عدسی های این مخزن دارای ضخامت 5 میلی متربوده و طبق محاسبات انجام شده توسط نرم افزار سالید ورک دارای وزنی معادل 120 کیلوگرم میباشد.

طراحی منبع کویل دار
جنس کویل این منبع نیز در نرم افزار مس تعریف شده است که بدلیل ضریب انتقال حرارت بالا بهترین گزینه میباشد. کویل مناسب برای منبع با حجم 300 لیتر طبق استاندارد های جهانی دارای سطح حرارتی 8 فوت مربع است که البته بنا به نیاز سیستم میتوان این مقدار را تغییر داد.

منبع کویل دار افقی
منبع کویل دار افقی دسته دیگری از منابع کویلی میباشد که تنها تفاوت آن در شکل ظاهری آن میباشد. در موتورخانه هایی که مشکل ارتفاع وجود داشته باشد یا به هر دلیلی امکان نصب منبع ایستاده میسر نباشد از منبع افقی یا خوابیده استفاده خواهیم کرد. منابع کویل دار افقی عموما در ظرفیت های پایین راندمان کافی دارند.

در ظرفیت های کوچک نوع کویل مصرفی در منبع در مقایسه با منبع ایستاده سطح حرارتی کمتری خواهد داشت. شرکت ناب زیست آمادگی تولید منابع افقی از ظرفیت 300 لیتر تا 2000 لیتر را دارد. برای منابع با ظرفیت بزرگ تر پیشنهاد می گردد از منابع ایستاده استفاده شود.

مزیت منابع کویل دار نسبت به منبع دو جداره
به دلیل قرار گرفتن کویل ها درون مخزن افت حرارتی آن بسیار کم می باشد یعنی آب بدلیل تماس مستقیم با کویل ها با سطح بیشتری در تماس است و انتقال حرارت بیشتری در مقایسه با منابع دوجداره صورت می گیرد.
استفاده از یک بدنه در منابع کویل دار در مقایسه با منابع دوجداره باعث می شود در صورت بروز مشکلاتی از قبیل ترکیدگی ، رسوب گرفتگی و … کاملا قابل تعمیر بوده که در مخازن بسیار حائز اهمیت می باشد.
معایب منبع کویل دار
در این منابع با توجه به بالا بودن حجم مصرف انرژی زیادی دارند.
با توجه به هندسه ای که دارند فضای بیشتری را در بخش موتورخانه اشغال می کند.
این منابع در مقایسه با منابع دوجداره به پمپ گردش با هد بالاتری نیاز دارند.
با توجه به معایب و مزیت هایی که بالاتر به آن اشاره شد مشخصا استفاده از منبع کویل دار بصرفه تر می باشد.

منابع کویل دار تک کویل و دو کویل
منبع کویل دار میتواند با یک کویل حرارتی و یا دو کویل حرارتی طراحی و ساخته شود. نوع منبع کویلی با توجه نیاز و محدودیت های موتورخانه این منابع انتخاب می شود. در واقغ میزان فضا و ابعاد موتورخانه مهم ترین عامل در انتخاب نوع این منبع است.

منابع کویلی معمولا به صورت تک کویل ساخته میشوند. اما در صورت نیاز میتوان آنها را به صورت دو کویل نیز تولید کرد. منبع کویل دار با دو کویل حرارتی در اغلب مواقع در شرایط زیر استفاده میشوند.

اگر منبع کویلی دارای ظرفیت بالا باشد و به صورت تک کویل ساخته شود، کویل از لحاظ ابعاد بزرگ و از نظر وزن سنگین خواهد بود. این باعث خواهد شد که عملیات سرویس و نگهداری و اسید شویی کویل سخت تر باشد. در نتیجه اگر منبع با استفاده از دو یا حتی سه کویل ساخته شود سرویس و نگهداری و تمیز کردن آن ساده تر خواهد بود.
در شرایطی که از سیستم گرمایش خورشیدی استفاده شود از منابع دو کویلی استفاده میشود. در این حالت یکی از کویل ها به سیستم خورشیدی متصل میشود و کویل دوم نیز به دیگ وصل می شود. اگر پنل های خورشیدی با استفاده از کویل اول نتوانند دمای آب گرم مورد نیاز را به دمای مورد نیاز برسانند از طریق کویل دوم که به بویلر متصل است، آب گرم مصرفی با دمای مورد نیاز تامین خواهد شد.
اسید شویی منبع کویلی
یکی از مهمترین کارهایی که شرکت های تعمیر و نگهداری تاسیسات، حداکثر هر دو سال یک بار انجام دهند اسیدشویی منابع کویلی می باشد. استفاده از اسید کلریدریک و اسید سولفوریک در این فرآیند می تواند کارساز باشد لیکن اسید کلریدریک به دلیل مزایای بیشتر امروزه بیشتر استفاده می شود. به دلیل خراب شدن کویل‌های مسی و سالم ماندن مخزن اصلی بدنه به مدت طولانی، منابع کویل دار آب گرم کمتر نیاز به تعویض و تعمیر دارند و بیشتر به اسیدشویی و تعمیر و یا تعویض کویل آن دارند.

اسید شویی این مخازن بسیار خطرناک است. دقت کنید این اتفاق توسط شرکت های متخصص این کار انجام شود. برای مجتمع های اداری و تجاری با توجه به دستگیر بودن اسید شویی درون موتورخانه و وجود تجهیزات گران قیمت همچون چیلرها و دیزل ژنراتورها و … پیشنهاد می شود بجای اسیدشویی نسبت به تعویض کویل درون منبع اقدام شود.
منبع کویل دار تولیدی این شرکت از ظرفیت 300 تا 8000 لیتر با ورقه فولادی گالوانیزه گرم فولاد مبارکه اصفهان از ضخامت 3 الی 16 میلیمتر تولید میگردد.
برتری منابع کویل دار نسبت به دیگر دستگاههای تولید کننده آب گرم بهداشتی نظیر منابع دو جداره این است که فقط از یک بدنه استفاده شده و پس از بروز اشکالاتی مانند ترکیدگی و یا رسوب گرفتگی کاملا قابل تعمیر می‌باشند. ضمنا بخاطر وجود منبع اصلی انتقال حرارت (کویل) در داخل منبع، افت حرارتی آن بسیار کم می‌باشد.


قـیـمـت :
ارسال آگهی : چهارشنبه 5 شهریور 1399
نام :
گروه صنعتی ناب
اســتان :
تهران
شــهــر :
آ د ر س :
تـلـفــن :
09124265750 , 021-88721092
ایـمـیـل :

تازه های گروه صنعت > خدمات صنعتی

١٣٩٩/٨/٧
مشاوره و فروش چسب صنعتی ، درزگیر صنعتی ، روانکار ها و گریس هامشاوره و فروش انواع چسب ، چسب صنعتی ، درزگیر صنعتی ، چسب آب بندی ، چسب دو جزئی ، چسب تک جزئی ، چسب اپوکسی ، رزین اپوکسی ، چسب قطره ای ، چسب...
021-88501270 , 09128897432 , 021-57671تهران , شرکت کلاژ گستر ماندگار
لحظاتی پیش

١٣٩٩/٨/٧
فروش اسپیس و سازه های نمایشگاهی و پارکینگ مسقفدنیای چادر طراح و اجرا کننده انواع اسپیس ، سازه های نمایشگاهی و پارکینگ مسقف با بهره گیری از متخصصین و طراحان مجرب با سابقه کاری بیش یک دهه آماده...
09124049871 , 026-26653064تهران , حسین محمدی
کمتر از 20 دقیقه پیش

١٣٩٩/٨/٧
آهن آلات الوند فلز . پروفیل نبشی . ورق.تحویل درمحل (تعطیلات بازاست)تهیه و تامین آهن آلات صنعتی و ساختمانی تیرآهن ورق نبشی قوطی پروفیل تسمه پلیت . میلگرد و غیره ... کلیه سفارشات شما عزیزان درمحل تحویل داده میشود...
021-66670108 , 09127082276 , 09372479556تهران , الوند فلز
کمتر از 20 دقیقه پیش

١٣٩٩/٨/٧
خدمات رنگ کوره ای الکترو استاتیک و دکورال در استان گیلان و رشتکارگاه خدمات رنگ آمیزی رنگ کوره ای ، رنگ پودری الکترواستاتیک در گیلان ، رشت . اولین کارگاه دکورال در رشت . . سرعت در تحویل ،...
09113392599رشت , جعفر پورملک
کمتر از 1 ساعت پیش

١٣٩٩/٨/٧
فروش دربهای چوبی hdfتولید و فروش درب چوبی در اسلامشهر تولید انبوه درب چوبی ساختمان HDF-HPL-MDF-PVC عرشیا چوب پیشگام در تولید دربهای ضد آب درب خام تعبیه...
021-56869558 , 021-56451209 , 09122282265تهران , احمد مرادی
کمتر از 1 ساعت پیش

١٣٩٩/٨/٧
برش انواع لوله و cnc فلزات در شیرازطراحی ایده های مشتری در زمینه ی برشکاری انواع فرم های درب ، پنجره ، نرده ،حفاظ ارائه ی انواع طرح های خاص در زمینه ی برش cnc فلز در...
09170622711شیراز , ترموکات
کمتر از 1 ساعت پیش

١٣٩٩/٨/٧
ساخت و ارائه انواع تجهیزات رنگ کاریمحصولات شرکت آریا فام استاتیک به شرح زیر است : ـ تولید و راه اندازی کوره پودری الکترواستاتیک ـ تولید انواع ساکلون های مکش پودر و...
09121758848پاکدشت , آریا فام استاتیک
کمتر از 2 ساعت پیش

١٣٩٩/٨/٧
آندایزینگ رنگی آلومینیوم و آلیاژهای آننسبت استحکام به وزن یک پارامتر کلیدی در صنایع مختلف بشمار می آید. آلومینیوم و آلیاژهای آن بخاطر استحکام به وزن بالا و قابلیت شکل پذیری و ماشینکاریه...
09125024944تهران , علیرضا کیوان پور
کمتر از 2 ساعت پیش

١٣٩٩/٨/٧
راه اندازی خطوط آبکاری و آنودایزینگ آلومینیوم- مشاوره و راه اندازی خط آنودایزینگ نرمال و رنگی آلومینیوم. - مشاوره و راه اندازی خط هارد آندایزینگ آلومینیوم در توان های مختلف و روش های کنترل...
09125024944شهرک صنعتی پرند , علیرضا کیوان پور
کمتر از 2 ساعت پیش

١٣٩٩/٨/٧
آنودایزینگ آلومینیوم در شهرک صنعتی پرندآنودایزینگ بر روی فلزاتی چون آلومینیوم ، تیتانیوم ، منیزیم و ... قابل اجراست. همواره در آنودایزینگ این باور وجود داشته است که ولتاژ بیشتر سبب...
09125024944شهرک صنعتی پرند , علیرضا کیوان پور
کمتر از 2 ساعت پیش

١٣٩٩/٨/٧
اندایزینگ الومینیوم ، تیتانیوم ، اکسیداسیون پلاسمایی الکترولیتی ، انودایزینگ سختآنودایزینگ نرمال (نوع دوم) و رنگی در دو کلاس । و ॥ آنودایزینگ سخت - آنودایزینگ دکوراتیو - انجام پروژه های...
09125024944تهران , علیرضا کیوان پور
کمتر از 2 ساعت پیش

١٣٩٩/٨/٧
کفسازی تلاشاجرای پروژه های کف سازی با بهره مندی از نیروهای متخصص و مجرب و همچنین دستگاههای کار آمد و به روز جهت اجرای بتن ریزی با سرعت بالا و کیفیت برتر در...
09193896360تهران , سیاوش
کمتر از 2 ساعت پیش

١٣٩٩/٨/٧
کفسازیاجرای پروژه های کف سازی با بهره مندی از نیروهای متخصص و مجرب و همچنین دستگاههای کار آمد و به روز جهت اجرای بتن ریزی با سرعت بالا و کیفیت برتر در...
09195202528تهران , سیاوش
کمتر از 2 ساعت پیش

١٣٩٩/٨/٧
پخش عمده میخ و چاشنی REDHIT , پیچ پانل مکس , راک فیکس , پیچ ABTفروش میخ و چاشنی به صورت عمده 450.460.350.600 میخ و چاشنی بتن REDHIT میخ و چاشنی آهن09127385245 پیچ پانل نوک تیز و نوک مته پیچ...
09127385245 , 021-66177720 , 021-66177731تهران , محسن نادری نیا
کمتر از 2 ساعت پیش

١٣٩٩/٨/٧
فروش یخچال و فریزر و سردخانه فروشگاهی و صنعتیطراحی و تولید و اجرا و پشتیبانی انواع یخچال و فریزر و سردخانه های صنعتی , فروشگاهی و هایپرمارکتی , پروتئینی و قنادی . راه اندازی انواع پروژه های...
09119173488تهران , مهدی حق شناس
کمتر از 2 ساعت پیش

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

آگهی های ویژه صنعت » خدمات صنعتی

پخش تخته چند لایی روسی (کلی و جزیی)

کاوه ممانی
09121305302 , 09126189982
اجرای پروژه های IT و مخابراتی و شبکه

شرکت هواسیال اصفهان
09135464854
تولید و توزیع انواع پیچ و مهره

صنایع پیچ سعید
021-66691760 , 09126755271
روغن موتورهای بنزینی دیزلی صنعتی گریس هیدرولیک ضد یخ و روانکار

شرکت مهراد روانکار ایرانیان غرب
021-44539060 , 09123025201 , 021-44539050
موتورخونه مرکزی دیگ بخار مشعل

شرکت هواسیال اصفهان
09135449491
اجرای برق ساختمان ، برق

شرکت هواسیال اصفهان
031-34598068 , 09120949747 , 09135464854
سرمایش مرکزی فن کوئل

شرکت هواسیال اصفهان
09135442427
برق صنعتی ، تابلو , کابل کشی

شرکت هواسیال اصفهان
031-34598068 , 09120949747 , 09135464854

آگهی های ویژه صنعت

فروش انواع جوجه مرغ گوشتی یکروزه

زرین توتک
09123405899 , 021-44961457
مرکز فروش آهن آلات شادآباد تهران

بازار آهن بیست
09929721410 , 09059251800 , 021-66632469
فروش کلیه لوازم ایمنی , آتشنشانی , حفاظت فردی , بهداشت صنعتی , امداد و نجات آرتان

تجهیزات ایمنی ، امداد و نجات آرتان
09128589083 , 021-66964426 , 021-66740742
املاک جدید! خودرو تور موبایل لپ تاپ